Nepamirškite pasikeisti padangų ir paruošti automobilio žiemai

Weather conditions table


Mėgstami Pavadinimas Vieta Data Oro temperatūra (℃) Vėjo kryptis Vėjo greitis (m/s) Kritulių tipas Kritulių intensyvumas (mm/h) Dangos temperatūra (℃) Rasos taškas (℃) Kelio dangos būklė Sukibimo koeficientas ID UNIX_TIME ROAD_SORT CAMERA_ID COL_NAME COL_FRICTION
 

Duomenų teikėjai

LIETUVOS AUTOMOBILIŲ KELIŲ DIREKCIJA PRIE SUSISIEKIMO MINISTERIJOS

NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

Lietuvos Respublikos teritorijos M 1:10 000 georeferencinio pagrindo duomenų bazė GDB10LT ©Nacionalinė žemės tarnyba prie ŽŪM 2003-2012

Lietuvos Respublikos teritorijos M 1:10 000 skaitmeninis rastrinis ortofotografinis žemėlapis ORT10LT ©, 2006

 

Naudojimo sąlygos

Svetainėje eismoinfo.lt teikiamą informaciją naudoti ir platinti kituose informaciniuose šaltiniuose galima tik nurodant Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos arba interneto svetainę eismoinfo.lt kaip informacijos šaltinį.

Eismoinfo.lt pagalba...
 

PRANEŠTI EISMO INFORMACIJOS CENTRUI

Siųsti

Vaizdo kameros


Atviri duomenys

Atviri duomenys - tai duomenys, kuriuos bet kas gali laisvai panaudoti, pakartotinai panaudoti ir platinami, daugių daugiausia patenkindamas reikalavimą nurodyti duomenų šaltinį ir reikalavimą pakartotinai naudoti duomenis tik tomis pačiomis sąlygomis.[1]  Lietuvos automobilių kelių direkcija prie SM (toliau – Kelių direkcija), prisijungdama prie atvirų duomenų iniciatyvos Lietuvoje, sudaro galimybę visiems naudotis pirminiais, Kelių direkcijos disponuojamais duomenimis. Tokiais duomenimis gali nevaržomai naudotis įvairių mobiliųjų ar taikomųjų programų kūrėjai, mokslininkai ir studentai, privačių ir valstybinių įmonių darbuotojai bei kiti asmenys ar jų grupės. Už atvirų duomenų naudojimą atsako duomenų naudotojai. Taip pat Kelių direkcijos administratoriai negarantuoja, kad duomenų prieinamumas bus nepertraukiamas ir be klaidų, kad defektai ir duomenų klaidos bus nedelsiant ištaisytos.
Atviri Kelių direkcijos duomenys arba nuorodos į atvirus duomenis yra talpinamos internetinėse svetainėse lakd.lt, eismoinfo.lt ir opendata.gov.lt

Kelių oro sąlygų duomenys ir eismo apribojimų (remonto darbų, kliūčių ir pan.) informacija yra teikiama DATEX II 2.0RC2 formatu, kurio specifikacija pateikiama interneto puslapyje www.datex2.eu

Duomenys duomenų gavėjui yra teikiami neatlygintinai, tačiau su duomenų gavėju yra sudaroma duomenų teikimo sutartis, kuria duomenų gavėjas įsipareigoja duomenis naudoti sutartyje nurodytu tikslu, sąlygomis ir tvarka.

 

Kelių oro sąlygų stotelių duomenys

Šalia valstybinės reikšmės kelių pastatytos automatinės kelių oro sąlygų stotelės iš kurių duomenys renkami į Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinę sistemą. Kelių oro sąlygų stotelėse sumontuoti jutikliai matuojantys kelių būklei ir eismo sąlygoms nustatyti reikalingą informaciją (kelio dangos paviršiaus ir oro temperatūrą, oro santykinę drėgmę, rasos tašką, vėjo kryptį, greitį ir gūsius, kritulių intensyvumą ir tipą, matomumą, kelio dangos būklę, kelio konstrukcijos įšalo gylį ir kt.)

Kelių oro sąlygų stotelių informaciją galite gauti JSON formatu šiais internetiniais servisais:

http://eismoinfo.lt/weather-conditions-service

http://eismoinfo.lt/weather-conditions-retrospective?

Retrospektyvos serviso parametrai:

id – įrenginio id, galima paimti iš pirmo.

time – unix timestamp seniausiems duomenim (nebūtinas)

number – duomenų skaičius (nebūtinas, standartiškai gražinama 100 įrašų).

 

Eismo intensyvumo skaitiklių duomenys

Eismo intensyvumo skaitikliai į Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinę sistemą  teikia duomenis apie įrengimo vietoje keliu pravažiavusių transporto priemonių skaičių, greitį ir kryptį. Eismo intensyvumo skaitiklių duomenis (skaitiklio ID, pavadinimas, vieta (kelio numeris, pavadinimas), įrenginio vieta (km) ir koordinatės x,y (WGS), skaitiklio homogeninis ruožas (pradžios ir pabaigos taškas x,y), homogeninio ruožo greičio režimai (žiemą, vasarą), vidutinis greitis pirmyn/atgal, vidutinis transporto priemonių skaičius pirmyn/atgal.) galite gauti jSON formatu internetiniu servisu:

http://eismoinfo.lt/traffic-intensity-service

 

Eismo apribojimų duomenys:

Informacija apie remonto darbus bei jų trukmę ir apylankas, perspėjimus apie eismo apribojimus dėl gamtinių sąlygų ir įspėjimus apie eismui pavojingas kliūtis bei eismo sutrikimus galite gauti jSON formatu internetiniu servisu: 

http://restrictions.eismoinfo.lt

Duomenų struktūra yra artima WAZE CIFS specifikacijai: https://blog.waze.com/p/blog-page_19.html

 

 

Elektromobilių įkrovos stotelių duomenys

Informaciją apie šalia valstybinės reikšmės kelių pastatytų elektromobilių įkrovos stotelių veikimą ir užimtumą galima gauti jSON formato internetine paslauga:

http://eismoinfo.lt/eismoinfo-backend/feature-info/EIA/ID, kur ID yra stotelės identifikacinis kodas iš bendro stotelių sąrašo: http://eismoinfo.lt/eismoinfo-backend/layer-static-features/EIA?lks=true

 

Atviri GIS duomenys:

http://gissrv.eismoinfo.lt/server/rest/services/LAKD

http://lakd-lakd.opendata.arcgis.com

 

Atviri viešojo transporto kelionių duomenys:

http://www.visimarsrutai.lt/gtfs/gtfs_all.zip

Viešojo transporto kelionių duomenų informacinės sistemos duomenys GTFS formatu:

  • visų rūšių viešojo transporto tvarkaraščiai
  • viešojo transporto maršrutai
  • stotelės, stotys, oro uostai ir kt.

Duomenų šaltinis: Valstybinė kelių transporto inspekcija, savivaldybės ir privatūs vežėjai.

 

 

Jau nuo šiandien, lapkričio 10 d., iki  pat kovo 31 d., šalies keliuose draudžiama eksploatuoti automobilius su vasarinėmis padangomis. Žiemos sezonu padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis nei 3 mm. Nepamirškite reguliariai tikrinti ir padangose esantį slėgį, nes jis tiesiogiai susijęs su aplinkos temperatūra: jei esant 15 laipsnių šilumos pakeistų padangų slėgis buvo apie 2,2 bar, atvėsus orams, jose gali likti 1,8 bar. Taip pat nepamirškite, kad naudojant dygliuotas padangas ant automobilio būtina prisiklijuoti skiriamąjį ženklą.

 

Rekomenduojame dar nesulaukus didelių šalčių, vasarinį langų plovimo skystį pakeiskite žieminiu, neužšąlančiu bei patikrinkite, ar valytuvai veikia tinkamai. Kiekvieną kartą prieš važiuodami nepamirškite nuvalyti ne tik langų, bet ir galinio vaizdo veidrodėlių. Įsitikinkite, ar automobilio šviesos tinkamai sureguliuotos ir atitinka techninius reikalavimus.

 

Prieš žiemą taip pat reiktų patikrinti automobilio tepalus ir, žinoma, esant reikalui, turi būti atliktas tepalų keitimas. Nepamirškite, jog žiemos metu reiktų naudoti ir atitinkamą aušinimo skystį – pasirinkite tokį, kuris neužšąla žemoje minusinėje temperatūroje. Atkreipkite dėmesį į akumuliatorių – „pavargęs“ akumuliatorius gali kelti problemų ne tik rytais vedant automobilį namo kieme, bet ir ilgesnių kelionių metu.

 

Dar viena dažnai žiemos metu pasitaikanti problema – užšalusios automobilio durų spynelės. Tam, kad taip neatsitiktų, įsigykite specialų tepalą spynelėms, kuris neleidžia spynelėms užšalti net prie - 40 C.

 

Nepamirškite ir automobilio salono. Pirmiausia, rekomenduojama pasikeisti kilimėlius į guminius. Antra, pasikeiskite salono filtrus, kadangi jie užtikrina, kad į jūsų automobilio saloną patektų šviežias oras. Užsikišęs salono filtras lemia langų rasojimą, o automobilyje besikaupianti drėgmė ryte ant langų iš vidaus virsta šerkšnu. Jei nutiko taip, kad nepasikeitėte filtrų arba automobilis senesnis ir neaišku, iš kur kaupiasi drėgmė ant langų, galite naudoti specialias priemones ant stiklų prieš rasojimą. Tai neleis susidaryti šerkšnui automobilio viduje šaltuoju metų laiku.

 

Taip pat rekomenduojame prieš planuojant keliones paskaityti mūsų eismoinfo.lt kasdienius pranešimus apie kelių būklę ir oro sąlygas, kuriuos teikiame mažiausiai du kartus per dieną – 06:00 ir 16:00 valandomis, o esant poreikiui ir dažniau. Taip pat primename, kad apie situaciją valstybinės reikšmės keliuose visą parą galite pranešti ar pasidomėti VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos Eismo informacijos skyriuje telefonais: 1871, +370 615 49300, +370 5 232 9677. Būkite saugūs keliuose!