Eismoinfo.lt pradedamas vasaros sezonas

Weather conditions table


любимый Название Место Дата Температура воздуха (℃) Направление ветра Скорость ветра (m/s) Тип осадков Интенсивность осадков (мм/ч) Tемпература дороги (℃) Точка росы (℃) Состояние поверхности Friction ID UNIX_TIME ROAD_SORT CAMERA_ID COL_NAME COL_FRICTION
 

Duomenų teikėjai

LIETUVOS AUTOMOBILIŲ KELIŲ DIREKCIJA PRIE SUSISIEKIMO MINISTERIJOS

NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

Lietuvos Respublikos teritorijos M 1:10 000 georeferencinio pagrindo duomenų bazė GDB10LT ©Nacionalinė žemės tarnyba prie ŽŪM 2003-2012

Lietuvos Respublikos teritorijos M 1:10 000 skaitmeninis rastrinis ortofotografinis žemėlapis ORT10LT ©, 2006

Eismoinfo.lt pagalba...
 

PRANEŠTI EISMO INFORMACIJOS CENTRUI

Siųsti

Фотокамеры


Atviri duomenys

Atviri duomenys - tai duomenys, kuriuos bet kas gali laisvai panaudoti, pakartotinai panaudoti ir platinami, daugių daugiausia patenkindamas reikalavimą nurodyti duomenų šaltinį ir reikalavimą pakartotinai naudoti duomenis tik tomis pačiomis sąlygomis.[1]  Lietuvos automobilių kelių direkcija prie SM (toliau – Kelių direkcija), prisijungdama prie atvirų duomenų iniciatyvos Lietuvoje, sudaro galimybę visiems naudotis pirminiais, Kelių direkcijos disponuojamais duomenimis. Tokiais duomenimis gali nevaržomai naudotis įvairių mobiliųjų ar taikomųjų programų kūrėjai, mokslininkai ir studentai, privačių ir valstybinių įmonių darbuotojai bei kiti asmenys ar jų grupės. Už atvirų duomenų naudojimą atsako duomenų naudotojai. Taip pat Kelių direkcijos administratoriai negarantuoja, kad duomenų prieinamumas bus nepertraukiamas ir be klaidų, kad defektai ir duomenų klaidos bus nedelsiant ištaisytos.
Atviri Kelių direkcijos duomenys arba nuorodos į atvirus duomenis yra talpinamos internetinėse svetainėse lakd.lt, eismoinfo.lt ir opendata.gov.lt

Kelių oro sąlygų duomenys ir eismo apribojimų (remonto darbų, kliūčių ir pan.) informacija yra teikiama DATEX II 2.0RC2 formatu, kurio specifikacija pateikiama interneto puslapyje www.datex2.eu

Duomenys duomenų gavėjui yra teikiami neatlygintinai, tačiau su duomenų gavėju yra sudaroma duomenų teikimo sutartis, kuria duomenų gavėjas įsipareigoja duomenis naudoti sutartyje nurodytu tikslu, sąlygomis ir tvarka.

 

Kelių oro sąlygų stotelių duomenys

Šalia valstybinės reikšmės kelių pastatytos automatinės kelių oro sąlygų stotelės iš kurių duomenys renkami į Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinę sistemą. Kelių oro sąlygų stotelėse sumontuoti jutikliai matuojantys kelių būklei ir eismo sąlygoms nustatyti reikalingą informaciją (kelio dangos paviršiaus ir oro temperatūrą, oro santykinę drėgmę, rasos tašką, vėjo kryptį, greitį ir gūsius, kritulių intensyvumą ir tipą, matomumą, kelio dangos būklę, kelio konstrukcijos įšalo gylį ir kt.)

Kelių oro sąlygų stotelių informaciją galite gauti JSON formatu šiais internetiniais servisais:

http://eismoinfo.lt/weather-conditions-service

http://eismoinfo.lt/weather-conditions-retrospective?

Retrospektyvos serviso parametrai:

id – įrenginio id, galima paimti iš pirmo.

time – unix timestamp seniausiems duomenim (nebūtinas)

number – duomenų skaičius (nebūtinas, standartiškai gražinama 100 įrašų).

 

Eismo intensyvumo skaitiklių duomenys

Eismo intensyvumo skaitikliai į Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinę sistemą  teikia duomenis apie įrengimo vietoje keliu pravažiavusių transporto priemonių skaičių, greitį ir kryptį. Eismo intensyvumo skaitiklių duomenis (skaitiklio ID, pavadinimas, vieta (kelio numeris, pavadinimas), įrenginio vieta (km) ir koordinatės x,y (WGS), skaitiklio homogeninis ruožas (pradžios ir pabaigos taškas x,y), homogeninio ruožo greičio režimai (žiemą, vasarą), vidutinis greitis pirmyn/atgal, vidutinis transporto priemonių skaičius pirmyn/atgal.) galite gauti jSON formatu internetiniu servisu:

http://eismoinfo.lt/traffic-intensity-service

 

Eismo apribojimų duomenys:

Informacija apie remonto darbus bei jų trukmę ir apylankas, perspėjimus apie eismo apribojimus dėl gamtinių sąlygų ir įspėjimus apie eismui pavojingas kliūtis bei eismo sutrikimus galite gauti jSON formatu internetiniu servisu: 

http://restrictions.eismoinfo.lt

Duomenų struktūra yra artima WAZE CIFS specifikacijai: https://blog.waze.com/p/blog-page_19.html

 

 

Elektromobilių įkrovos stotelių duomenys

Informaciją apie šalia valstybinės reikšmės kelių pastatytų elektromobilių įkrovos stotelių veikimą ir užimtumą galima gauti jSON formato internetine paslauga:

http://eismoinfo.lt/eismoinfo-backend/feature-info/EIA/ID, kur ID yra stotelės identifikacinis kodas iš bendro stotelių sąrašo: http://eismoinfo.lt/eismoinfo-backend/layer-static-features/EIA?lks=true

 

Atviri GIS duomenys:

http://gissrv.eismoinfo.lt/server/rest/services/LAKD

http://lakd-lakd.opendata.arcgis.com

 

Atviri viešojo transporto kelionių duomenys:

http://www.visimarsrutai.lt/gtfs/gtfs_all.zip

Viešojo transporto kelionių duomenų informacinės sistemos duomenys GTFS formatu:

  • visų rūšių viešojo transporto tvarkaraščiai
  • viešojo transporto maršrutai
  • stotelės, stotys, oro uostai ir kt.

Duomenų šaltinis: Valstybinė kelių transporto inspekcija, savivaldybės ir privatūs vežėjai.

 

 

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos eismo informavimo tinklalapis eismoinfo.lt pradeda vasaros sezoną. Rytiniai pranešimai apie kelių būklę ir eismo sąlygas nuo šiol lankytojus pasieks 7 valandą ryto ir bus atnaujinami tik pasikeitus eismo sąlygoms keliuose.

Pavasarį keliuose daugėja vykdomų darbų ir apribojimų, todėl ir eismoinfo.lt atsiras daugiau informacijos apie keliuose esančius greičio, masės, svorio ir kitus apribojimus. Taip pat kasdien bus atnaujinama informacija apie apsemtus kelių ruožus ir masės ribojimus polaidžio metu.

 

Šiuo pereinamuoju į vasarą laikotarpiu orai labai permainingi, todėl svarbu suprasti, jog jei naktį oro temperatūra krenta iki minusinės, ryte valstybinės reikšmės keliai, o ypač tiltai ir viadukai, gali būti slidūs. Ypatingą dėmesį taip pat turėtų atkreipti ir vairuotojai, kurių maršrutą sudaro keliai per miškingas vietoves, ten kelio danga taip pat ilgiau išlieka slidi, o dalis automobilių jau su vasarinėmis padangomis, kurios nėra pritaikytos važiuoti per slidžius kelių ruožus, todėl rinkitės saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį, kad situaciją įvertintumėte laiku ir išvengtumėte eismo įvykių.

 

Su šiltuoju metų laiku į kelius grįžta ir motociklai bei motoroleriai, daugėja ir dviračių. Šių transporto priemonių vairuotojams privaloma dėvėti ryškiaspalves, šviesą atspindinčias liemenes, o renkantis šalmą pirmenybę teikti ryškioms spalvoms. Didesnį dėmesį reiktų atkreipti į žibintus, kurie privalo būti švarūs, kad tinkamai apšviestų kelią ir informuotų priekyje esančius vairuotojus. Dviračių vairuotojams primename, kad pagal Kelių eismo taisykles važiuoti keliu leidžiama tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu.

 

Keliuose su žvyro danga daugėja kelių priežiūros mechanizmų, kurie atlieka kelio dangos atnaujinimo (greideriavimo) darbus. Turėkite omenyje, kad greideriuojant dažnai pakeliami smulkūs kelyje esantys akmenys, todėl vairuotojų prašome, kelyje sutikus kelių priežiūros mechanizmus, laikytis saugaus atstumo. Taip pat stenkitės kuo atidžiau stebėti kelio infrastruktūrą, nes dėl besikeičiančios oro temperatūros keliuose su asfalto danga pavasarį daugėja duobių.  Daugėja ir slenkančių kelio darbų, kurių metu kelyje net keliose vietose gali būti smulkūs kelio važiuojamosios dalies susiaurėjimai, tvarkomos duobės ar ryškinamos po žiemos nublukusios kelio linijos ir kiti ženklai.

 

Be to, dalyje kelių tik pavasarį pasimato jų tikroji būklė, ypač kai prasideda šiam sezonui būdingas reiškinys – polaidis.  Jei kelio dangos sluoksnis nusidėvėjęs, o apatiniai sluoksniai užsiteršė, nėra tinkamo vandens nuleidimo, tai polaidžio metu, tirpstant įšalui, susidaro drėgmės perteklius ir kelio danga lūžta. Tokia situacija ypač būdinga šalies rajoniniams keliams, nes dalis jų yra seni ir nebeatitinka dangos konstrukcijai keliamų reikalavimų, todėl keliuose pavasarį padaugėja svorio ribojimų.

 

Norėdami išvengti skaudžių eismo įvykių, rinkitės saugų greitį, laikykitės atstumo nuo kitų transporto priemonių, būkite dėmesingi ir sekite eismo apribojimus eismoinfo.lt. O keliuose pastebėję gedimų ar kliūčių – skambinkite į visą parą dirbantį Eismo informacijos centrą trumpuoju numeriu1871 arba ilgaisiais numeriais +370 5 232 9677; +370 615 49300.