Lietuvos kelininkų darbai vasarą

Weather conditions table


любимый Название Место Дата Температура воздуха (℃) Направление ветра Скорость ветра (m/s) Тип осадков Интенсивность осадков (мм/ч) Tемпература дороги (℃) Точка росы (℃) Состояние поверхности Friction ID UNIX_TIME ROAD_SORT CAMERA_ID COL_NAME COL_FRICTION
 

Duomenų teikėjai

LIETUVOS AUTOMOBILIŲ KELIŲ DIREKCIJA PRIE SUSISIEKIMO MINISTERIJOS

NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

Lietuvos Respublikos teritorijos M 1:10 000 georeferencinio pagrindo duomenų bazė GDB10LT ©Nacionalinė žemės tarnyba prie ŽŪM 2003-2012

Lietuvos Respublikos teritorijos M 1:10 000 skaitmeninis rastrinis ortofotografinis žemėlapis ORT10LT ©, 2006

Eismoinfo.lt pagalba...
 

PRANEŠTI EISMO INFORMACIJOS CENTRUI

Siųsti

Фотокамеры


Atviri duomenys

Atviri duomenys - tai duomenys, kuriuos bet kas gali laisvai panaudoti, pakartotinai panaudoti ir platinami, daugių daugiausia patenkindamas reikalavimą nurodyti duomenų šaltinį ir reikalavimą pakartotinai naudoti duomenis tik tomis pačiomis sąlygomis.[1]  Lietuvos automobilių kelių direkcija prie SM (toliau – Kelių direkcija), prisijungdama prie atvirų duomenų iniciatyvos Lietuvoje, sudaro galimybę visiems naudotis pirminiais, Kelių direkcijos disponuojamais duomenimis. Tokiais duomenimis gali nevaržomai naudotis įvairių mobiliųjų ar taikomųjų programų kūrėjai, mokslininkai ir studentai, privačių ir valstybinių įmonių darbuotojai bei kiti asmenys ar jų grupės. Už atvirų duomenų naudojimą atsako duomenų naudotojai. Taip pat Kelių direkcijos administratoriai negarantuoja, kad duomenų prieinamumas bus nepertraukiamas ir be klaidų, kad defektai ir duomenų klaidos bus nedelsiant ištaisytos.
Atviri Kelių direkcijos duomenys arba nuorodos į atvirus duomenis yra talpinamos internetinėse svetainėse lakd.lt, eismoinfo.lt ir opendata.gov.lt

Kelių oro sąlygų duomenys ir eismo apribojimų (remonto darbų, kliūčių ir pan.) informacija yra teikiama DATEX II 2.0RC2 formatu, kurio specifikacija pateikiama interneto puslapyje www.datex2.eu

Duomenys duomenų gavėjui yra teikiami neatlygintinai, tačiau su duomenų gavėju yra sudaroma duomenų teikimo sutartis, kuria duomenų gavėjas įsipareigoja duomenis naudoti sutartyje nurodytu tikslu, sąlygomis ir tvarka.

 

Kelių oro sąlygų stotelių duomenys

Šalia valstybinės reikšmės kelių pastatytos automatinės kelių oro sąlygų stotelės iš kurių duomenys renkami į Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinę sistemą. Kelių oro sąlygų stotelėse sumontuoti jutikliai matuojantys kelių būklei ir eismo sąlygoms nustatyti reikalingą informaciją (kelio dangos paviršiaus ir oro temperatūrą, oro santykinę drėgmę, rasos tašką, vėjo kryptį, greitį ir gūsius, kritulių intensyvumą ir tipą, matomumą, kelio dangos būklę, kelio konstrukcijos įšalo gylį ir kt.)

Kelių oro sąlygų stotelių informaciją galite gauti JSON formatu šiais internetiniais servisais:

http://eismoinfo.lt/weather-conditions-service

http://eismoinfo.lt/weather-conditions-retrospective?

Retrospektyvos serviso parametrai:

id – įrenginio id, galima paimti iš pirmo.

time – unix timestamp seniausiems duomenim (nebūtinas)

number – duomenų skaičius (nebūtinas, standartiškai gražinama 100 įrašų).

 

Eismo intensyvumo skaitiklių duomenys

Eismo intensyvumo skaitikliai į Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinę sistemą  teikia duomenis apie įrengimo vietoje keliu pravažiavusių transporto priemonių skaičių, greitį ir kryptį. Eismo intensyvumo skaitiklių duomenis (skaitiklio ID, pavadinimas, vieta (kelio numeris, pavadinimas), įrenginio vieta (km) ir koordinatės x,y (WGS), skaitiklio homogeninis ruožas (pradžios ir pabaigos taškas x,y), homogeninio ruožo greičio režimai (žiemą, vasarą), vidutinis greitis pirmyn/atgal, vidutinis transporto priemonių skaičius pirmyn/atgal.) galite gauti jSON formatu internetiniu servisu:

http://eismoinfo.lt/traffic-intensity-service

 

Eismo apribojimų duomenys:

Informacija apie remonto darbus bei jų trukmę ir apylankas, perspėjimus apie eismo apribojimus dėl gamtinių sąlygų ir įspėjimus apie eismui pavojingas kliūtis bei eismo sutrikimus galite gauti jSON formatu internetiniu servisu: 

http://restrictions.eismoinfo.lt

Duomenų struktūra yra artima WAZE CIFS specifikacijai: https://blog.waze.com/p/blog-page_19.html

 

 

Elektromobilių įkrovos stotelių duomenys

Informaciją apie šalia valstybinės reikšmės kelių pastatytų elektromobilių įkrovos stotelių veikimą ir užimtumą galima gauti jSON formato internetine paslauga:

http://eismoinfo.lt/eismoinfo-backend/feature-info/EIA/ID, kur ID yra stotelės identifikacinis kodas iš bendro stotelių sąrašo: http://eismoinfo.lt/eismoinfo-backend/layer-static-features/EIA?lks=true

 

Atviri GIS duomenys:

http://gissrv.eismoinfo.lt/server/rest/services/LAKD

http://lakd-lakd.opendata.arcgis.com

 

Atviri viešojo transporto kelionių duomenys:

http://www.visimarsrutai.lt/gtfs/gtfs_all.zip

Viešojo transporto kelionių duomenų informacinės sistemos duomenys GTFS formatu:

  • visų rūšių viešojo transporto tvarkaraščiai
  • viešojo transporto maršrutai
  • stotelės, stotys, oro uostai ir kt.

Duomenų šaltinis: Valstybinė kelių transporto inspekcija, savivaldybės ir privatūs vežėjai.

 

 

Šiltuoju metų laiku šalies valstybinės reikšmės keliuose nuolat vykdomi kelių atnaujinimo, taisymo, remonto bei rekonstravimo darbai. Taip pat, siekiant įgyvendinti Vyriausybės programą,  itin daug dėmesio šiais metais skiriama žvyrkelių asfaltavimui.

 

Be didžiųjų rekonstrukcijos darbų nepamirštama ir nuolatinė kelių priežiūra.

Vykdomas žvyrkelių profiliavimas, kuris yra būtinas norint palaikyti gerą šios kelio dangos būklę. Tiesa, šiais metais žiema buvo gana šilta, todėl įšalas nepadarė tiek žalos žvyrkelių būklei, kiek įprastai, ir šiuo metu Lietuvos keliuose žvyrkelių situaciją gera, tačiau kelius dažnai tenka tvarkyti po vasaros liūčių.

Pakelių šiukšlinimas – dar vienas iššūkis kelininkams. Valstybinius šalies kelius prižiūrinčios įmonės AB „Kelių priežiūra“ atstovai teigia, kad atliekų mastai pakelėse mažėja, tačiau ne taip greitai, kaip norėtųsi. Teršiama aplinka ne tik gadina estetinį vaizdą, bet ir kelia pavojų eismo saugumui. Įprastai  per šiltąjį sezoną surenkama daugiau kaip 350 tonų atliekų. Pastebėta, kad, dėl šalyje buvusio karantino, į pakeles išmetamų atliekų skaičius sumažėjo. Iki šių metų liepos surinkta virš  272 tonų kelių pakraščiuose besimėtančių popierinių puodelių, plastikinių indų, greito maisto pakuočių ir kt. Daugiausia šiukšlių surenkama pasienio ruožuose.

 

Prižiūrint kelius daug laiko atima ir senos juodos dangos išdaužų remontas, ir nuolat keliuose pasitaikančios kliūtys – po audrų užvirtę medžiai, atsiveriančios duobės ir pan.Dar vienas iš kelininkų darbų vasarą yra pakelių šienavimas, kuris ne tik gerina vairuotojų matomų, bet ir padeda apsaugoti kelio konstrukciją.


Dėl vasaros sezonu padaugėjusių darbų keliuose patariama visada laikytis saugaus, o ne maksimaliai leistino greičio, kad situaciją spėtumėte įvertinti laiku. Svarbu suprasti, kad dėl saugumo keliuose yra atsakingi visi eismo dalyviai. Prašome paisyti kelio ženklų ir gerbti kitus vairuotojus bei dirbančius keliuose.

 

Informaciją apie visus Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose vykdomus darbus, greičio, masės, aukščio ir kitus apribojimus galite rasti eismoinfo.lt